Hae verkkosivuston sisältöjä

Kirjoita hakusana ja/tai suodata tuloksia sisältötyyppien mukaan.
Yhteystieto

Sanna Soramäki

Työhönvalmentaja

044 7231 777
sanna.soramaki@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Elina Piispanen

Viestintä- ja ohjelmakoordinaattori

044 428 7508
elina.piispanen@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Antti Oksanen

Projektikoordinaattori

044 901 9371
antti.oksanen@nuortenystavat.fi

Blogi | 19.12.2023 | Työhönvalmentaja Kai Rinkinen & jäsen Tiuku Nuutinniemi

Klubitaloyhteistyötä napapiiriltä iloiseen Kööpenhaminaan!

Blogi | 18.12.2023

Aten sarjakuvakertomus

Blogi | 05.12.2023 | Anniina Halonen, viestintäpäällikkö

Nuorten Ystävien toiminta kiinnostaa Japanissa

Yhteystieto

Virpi Nuojua

Työhönvalmentaja

044 734 2078
virpi.nuojua@nuortenystavat.fi

Blogi | 27.11.2023 | Maarit Kujansuu, viestintäkoordinaattori

Lapset mukaan töihin -päivänä askarreltiin ja käytiin Mäkkärissä

Blogi | 14.11.2023 | Petja Korkkonen, työhönvalmentaja, Klubitalo Tönäri 

Näkymätön osaaminen näkyväksi – Paikkotodistuksen voit saada Nuorten Ystävien Klubitaloilta 

Blogi | 14.11.2023 | Ohjaaja Tiina

Oppisopimuksella NY Klubitalojen sydämeen

Blogi | 14.11.2023 | Klubitalo Tönärin jäsen Eveliina ja vastaava työhönvalmentaja Katariina

Itseluottamusta yhteiseltä matkalta 

Yhteystieto

Jenni Palm

Vastaava työhönvalmentaja

044 760 0261
jenni.palm@nuortenystavat.fi

Blogi | 11.10.2023 | Marko Kielinen, kehitysjohtaja

Lasten ja nuorten jengiytymistä tulee ennaltaehkäistä tehokkaammin

Yhteystieto

Mari Kotilainen

Työhönvalmentaja

044 734 1720
mari.kotilainen@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Mirva Tolonen

Uravalmentaja, Ylivieska

044 700 0030
mirva.tolonen@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Pekka Malinen

Vertaistyön koordinaattori

044 705 3282
pekka.malinen@nuortenystavat.fi

Blogi | 31.08.2023

Pohjolassakin palattiin kouluun

Yhteystieto

Tiuku Nuutinniemi

Ohjaaja

044 4935 685
tiuku.nuutinniemi@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Katja Kunnari

Työhönvalmentaja

050 591 5295
katja.kunnari@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Elina Oinonen

Lapsiperhetyön asiantuntija

044 901 6444
elina.oinonen@nuortenystavat.fi

Blogi | 24.05.2023 | Maarit

Naurujoogaa ja kehitysideoita

Yhteystieto

Anniina Halonen

Viestintäpäällikkö

044 721 0026
anniina.halonen@nuortenystavat.fi

Yksikkö

Poloku

Yhteystieto

Miia Junttila

Ohjaaja

044 714 4925
miia.junttila@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Anniina Saarikoski

Työhönvalmentaja

044 734 1659
anniina.saarikoski@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Tiina Pyky

Ohjelma- ja viestintäpäällikkö

044 734 1546
tiina.pyky@nuortenystavat.fi

Blogi | 19.04.2023 | Marko Kielinen, kehitysjohtaja

Unohdetaanko Oulussa lapsivaikutus kouluverkkokeskusteluissa?

Yhteystieto

Sonja Konu

Työhönvalmentaja

044 784 4664
sonja.konu@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Susan Lindqvist

Työhönvalmentaja

044 428 7547
susan.lindqvist@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Kaarlo Talvela

Työhönvalmentaja

044 428 7545
kaarlo.talvela@nuortenystavat.fi

Blogi | 24.03.2023 | Arja Sutela, pääsihteeri

Vaalikevään hämmennystä

Yksikkö

Kohtaantoa

Yhteystieto

Anu Sandvik

Uravalmentaja, Ylivieska

044 700 0030
anu.sandvik@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Emma Lehtelä

Työnantajakoordinaattori, Raahe

044 771 1596
emma.lehtela@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Annamari Selkäinaho

Työnantajakoordinaattori, Haapavesi

044 057 4712
annamari.selkainaho@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Johanna Tanskanen

Työhönvalmentaja

044 317 1535
johanna.tanskanen@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Maarit Kujansuu

Viestintäkoordinaattori

044 901 7624
maarit.kujansuu@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Jaana du Toit

Vastaava työhönvalmentaja

044 734 1114
jaana.dutoit@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Nina Suoperä

koulutuskoordinaattori

044 734 2073
nina.suopera@nuortenystavat.fi

Yhteystieto

Anni Töysä

Lapsiperhetyön asiantuntija

044 730 8514
anni.toysa@nuortenystavat.fi

Tarina | 13.12.2022

Koordinaatiotiimin toiminta

Yksikkö

All Inclusive