Tutustu ja työllisty: Ateria- ja puhtauspalvelut, Raahe

12.02.2025 | 09:00

Tutustu ja työllisty -kurssilla tutustumme ateria- ja puhtauspalvelualojen työllisyysnäkymiin, kyseisen alan työnhakuun sekä alan osaamiseen liittyviin vaatimuksiin. Valmistaudumme myös tapaamaan työnantajia työhaastatteluita ajatellen. Kurssi sisältää kaksi tapaamista.

Toisella tapaamisella järjestämme Työkohtaamon, jossa kurssille osallistuvien on mahdollista päästä tapaamaan rekrytointitarpeessa olevia alan työnantajia.

Mahdollistamme kurssille osallistuvalle myös mahdolliset alalla tarvittavat korttikoulutukset.

Aikataulu:

Keskiviikko 12.2. kello 9–15:

Toimialan työllisyysnäkymät ja työnhaun sekä osaamisen erityisvaatimukset. Oma osaaminen, hissipuhe sekä valmistautuminen työhaastatteluun. Paikan päällä Raahen Kaupungin ateria- ja puhtauspalveluiden palvelupäällikkö Riitta Pekkala.

Tarjoamme aamukahvit ja lounaan!

Torstai 13.2. kello 9–15:

TYÖKOHTAAMO: Mukana työnantajia, joilla on rekrytointitarve. Työnhakija pääsee esittelemään itsensä työnantajalle sekä kuulemaan enemmän avoinna olevista työtehtävistä.

Paikka: Raahen Hovi, Pikku-Ritari, 3 krs. Kirkkokatu 28, Raahe

Tarjoamme aamukahvit ja lounaan!

Mukaan kurssille mahtuu rajoitetusti, joten muistathan ilmoittautua 7.2. mennessä!

Kurssi on maksuton ja tarkoitettu työttömille työnhakijoille.

Lisätietoja

Emma Lehtelä
Työnantajakoordinaattori
Kohtaantoa
p. 044 7711 596

Nuorten Ystävät ry​

Tervetuloa!

Jaa artikkeli: